S tímto receptem na chléb se pečení domácího pečiva už nebudete bát. Díky tvarohu chléb zůstane vláčný . Podávejte s oblíbenou pomazánkou, třeba mrkvovou nebo vajíčkovou.
Chléb s tvarohem je chutné a výživné jídlo, na kterém si pochutnává mnoho lidí. Snadno se připravuje a můžete si ho vychutnat jako svačinu nebo jídlo. Kombinace chleba a tvarohu je známá již po staletí a lidé si na ní pochutnávají i dnes.
Pro vydatnější jídlo lze chléb s tvarohem kombinovat také s vařenou zeleninou a bílkovinami. Je to skvělý způsob, jak získat kompletní jídlo v jednom pokrmu. Do směsi můžete přidat také bylinky a koření, aby byla ještě chutnější.
Ať už si chléb s tvarohem vychutnáte jakkoli, určitě se stane hitem. Je to chutné a výživné jídlo, které si můžete vychutnat jako svačinu nebo pokrm. Tak proč to nevyzkoušet ještě dnes?
Ingredience:
- 250 g hladké mouky
- 250 g celozrnné nebo pohankové mouky
- 1 sáček sušeného droždí
- 2 lžíce oleje
- 200 g tvarohu
- 2 lžičky soli
- 1 lžičku cukru
- 150 ml mléka
- 100 g slunečnicových semínek
Postup:
- Mouku prosejeme s droždím do mísy, poté přidáme sůl, cukr, olej, mléko a tvaroh.
- Zpracujeme v hladké těsto a necháme kynout asi 30 minut. Poté přidáme semínka a znova prohněteme.
- Z těsta vytvarujeme podélný chléb, který dvakrát šikmo nařízneme 1 cm do hloubky. Chléb dáme na tukem vymazaný plech a necháme ještě asi 20 minut kynout.
- Tvarohový chléb pečeme 60 minut při 180 °C.
Věděli jste, že?
Historie chleba sahá tisíce let do minulosti. Předpokládá se, že vznikl na Blízkém východě a první doklady o chlebu pocházejí z doby asi 30 000 let př. n. l., kdy neolitičtí lidé začali mlít zrna na mouku. Tato mouka se smíchala s vodou a vařila na ohni, čímž vznikla nejstarší známá forma chleba.
Postupem času se do směsi přidávaly další přísady, například staří Egypťané poprvé přidali droždí, cukr a sůl, aby chléb získal bohatší chuť a strukturu. Ve středověké Evropě se chléb používal také jako platidlo, přičemž některé druhy chleba byly cennější než jiné.
Postupně se chléb stal důležitou součástí mnoha kultur a dnes je běžnou součástí kuchyní po celém světě.