Plyšový pejsek, žirafa, kočka nebo slon? Kdepak, dnešní doba je zaměřená na konkrétně pojmenované plyšáky, které děti znají z desítek celosvětově veleúspěšných kreslených seriálů. Zaujal vaši ratolest seriál třeba o králíčkovi Binkovi, prasátku Peppa nebo myšákovi Mickeym?
Výrobci hraček vědí, že se po celé zeměkouli po odvysílání rozběhne šílenství toho a toho animovaného hrdiny. A vědí, že na to musí reagovat co nejrychleji.
Dětským očím plným nadšení a zaujetím, které váš synek nebo dcerka evidentně prožívají při sledování kresleného seriálu, se nic nevyrovná. Děti se učí nápodobou a výše jmenované příklady seriálů jsou naučné. Proto i rádi podpoříte dětskou hru a v ní zhmotníte milovaného hrdinu tím, že mu ji koupíte v podobě plyšáka.
Nechlácholte se tím, že až budou o trochu větší, animované seriály je přestanou bavit a tím se zmenší množství plyšáků v jejich postelích. Nezmenší. Protože pak po Tlapkové patrole, Máše a medvědovi a Františkovi z Kouzelné školky přijde na řadu doba, kdy u vás budou v kurzu hračky Harry Potter…
Televizi se ve výchově dětí nevyhnete, právě naopak. Čím dále častěji děti dříve než s televizí přicházejí do styku s počítačem, tabletem nebo třeba mobilem. Pak je alibi, že „my doma nemáme televizi“ zcela nesmyslné. Takže základní pravidlo sledování televize zní: Hlavně přiměřeně věku dítěte. V článku se ale nechceme věnovat vlivu televize na vývoj dětí, ale vlivu televizních hrdinů na dítě.
TIP: Jaké jsou rady, jak podpořit ovulaci, aby páry mohli založit rodinu?
Děti se rády s někým ztotožňují a to je úplně standardní pro dětský vývoj už v předškolním věku. Chlapci se vidí v oblíbeném superhrdinovi, dívky právě třeba v Hermioně – dívčí postavě hrdinky z filmové ságy Harry Potter.
A k tomu se váže touha nevidět svou oblíbenou postavu jen na obrazovce, ale přímo ji mít ve formě plyšáka. V dětech může toto vlastnictví vyvolávat pocit, že jejich plyšák o nich může vědět všechno, že je to jejich přítel, který jim rozumí.
My, kteří v dětství měli plyšového méďu, který se dědil a plyšáci obecně byli nedostatkové zboží, rádi svým dětem možnost mít postel osídlenou populárními a favorizovanými plyšáky klidně dopřejeme, že?
Kromě plyšáků se děti také skvěle zabaví u tvoření a vyrábění. Navíc k výrobě třeba zvířátek z bambulí nebo kytary z papíru nejsou třeba speciální potřeby, všechny pomůcky se dají najít ve většině domácností, případně pořídit v obyčejném papírnictví.